قالب وردپرس
سلسله مراتب کاشت مو
ژانویه 17, 2017

روشهای اصلی کاشت مو برای درمان ریزش مو

برخی از روشهای اصلی کاشت مو برای درمان ریزش مو
کاشت مو به روش FUT:
در این روش با برشی که تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد، استریپی با ابعاد مورد نیاز برداشته می شود، مقدارر برداشت بر اساس حجم گرافت مورد نیاز و موجودی بانک موی فرد و بر اساس سطح مورد نیاز پوشش انتخاب می شود. سپس استریپ برداشته شده با تکنیک های خاصی زیر میکروسکوپ جداسازی می شود ( این بخش یکی از بخشهای حساس کاشت است) این قطعات که حاوی فولیکولهای یک تا سه تایی هستند تقسیم بندی می شوند. پس از جداسازی این فولیکولهای که هر یک حاوی یک یا چند ریشه مو هستند در ظروف مخصوصی تقسیم بندی می شوند تا هر یک برای ناحیه مورد نظر خود مورد استفاده قرار گیرند .
سپس این فولیکولها به مکانهایی که از قبل در ناحیه گیرنده ایجاد و طراحی شده است، انتقال می یابد.

مزایای کاشت مو به روش FUT : برداشتن و انتقال حجم زیادی از موها، ایجاد پرپشتی بیشتر و تراکم مطلوب تر، سریع بودن اجرا –از دست ندادن گرافت ها –روش اصلی رفع طاسی و..

معایب کاشت مو به روش FUT : این روش با توجه به نتیجه کار و درمان کامل تری که این به دنبال دارد، معایب کوچکی نظیر ایجاد اسکار یا جوشگاه در محل برداشت، محدود بودن دفعات برداشتن از بانک (۲بار)، تورم سر و صورت نیز دارد ،که البته با توجه به مزایای این روش قابل توجه نیستند.

کاشت مو به روش FIT:
در این روش به کمک ابزاری به نام پانچ که قطری حدود یک میلیمتر دارد فولیکولهای مو از پوست خارج میشوند و نهایتا به روش قبلی به محل مورد نظر انتقال می یابد.

مزایای کاشت مو به روش FIT :امکان اجرا برای چندین جلسه – برجا نگذاشتن اسکار جوش گاهی خطی – عدم خونریزی و عدم مکان عمل – استفاده از این روش برای کسانی که بانک موی نا مناسب دارند- خونریزی بسیار کم

معایب کاشت مو به روش FIT : احتمال آسیب به ناحیه زایای گرافت – مدت زمان طولانی تر اجرا – محدودیت تعداد گرافت های برداشتی

کاشت مو به روش BHT :
در این روش موهای دیگری نواحی نظیر سینه – کمر – و … مورد استفاده قرارمیگیرد . با توجه به شکل و فرم موها در این مناطق و نتایج حاصل از این روش اغلب پزشکان تمایل چندانی به استفاده از این روش ندارند.

کاشت مو به روش SAFER :
در این روش با بهره گیری از یک دستگاه فولیکولهای مو از پوست استخراج میشوند. در وقع این روش همان fit به صورت مکانیزه است . شایان ذکر است انجمن پوست ایران این روش را بنا به دلایلی تایید نکرده است

روش فوق ترکیبی کاشت مو :
در این روش از تمامی روشهای فوق یعنی FIT-FUT و PRP به صورت همزمان استفاده میگردد. این روش نتایج بسیار مناسبی در بر دارد ولی از نظر هزینه مقداری گرانتر از روشهای دیگر است .
با تمامی توضیحات فوق کاشت مو علاوه بر اینکه یک اقدام درمانی است ولی بارقه هایی از هنر در آن دخالت دارد و درواقع دیدد هنری پزشک و دقت عمل تیم همکار در نتایج عمل بسیار مناسب است . بر همین اساس به شما توصیه میکنم با مشاهده بیماران و بررسی دقیق پزشک خود را انتخاب کنید و تحت تاثیر برنامه های تبلیغاتی داخلی و خارجی قرار نگیرد چه بسا بسیاری از این تبلیغات داخلی بر اساس رانت های داخلی و تبلیغات خارجی بر اساس توان مالی افراد برای جذب شما ایجاد شده است.

*هزینه پیوند مو طبیعی در ایران از تمام نقاط دنیا ارزان تر است . حتی هزینه این اقدام از کشورهایی نظیر پاکستان و افغانستان که حداقل ۲۵۰۰ دلار است هم کمتر است  و شاید باز هم تعجب کنید که تیم های پزشکی ایرانی با توجه به کیفیت مناسبی که دارند مورد توجه بسیاری از کلینیک های خارجی هستند و اغلب تیم های درمانی در حال جذب توسط کشورهای دیگر میباشند .

مرکز کاشت مو و کاشت ابرو مو هیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *