قالب وردپرس
کاشت مو به روش FIT
ژانویه 16, 2017

كاشت مو به روش FUT

كاشت مو به روش FUT

کاشت مو  FUT يا Follicular Unit transplantation تنها روش جراحي در پيوند مو طبيعي است كه در كنار معايب انجام جراحي بيشترين تراكم مو را ايجاد مينمايد. در اين روش با بیحسی موضعی یک نوار از پشت سر برداشته می شود.

طول این نوار از 20 الی 30 سانتیمتر و عرض آن از 2 تا 3 سانتیمتر است. ابعاد این نوار محدودیت داشته زیرا بایستی طول و عرض آن طوری انتخاب شود که آسیبی زیادی به پوست پشت سر وارد نیامده و پوست تحمل کشش آن را داشته باشد و از آن مهمتر به بخیه های پشت سر فشاری وارد نیامده تا جای بخیه محل برداشت مو به صورت یک خط مو زیاد معلوم نگردد.
سپس . نوار باریک برداشته شده توسط تکنسینها با استفاده از تیغ بیستوری به قطعات کوچکتر تقسیم می شود تا نهایتا به واحد های فولیکولار (Follicular Unit) که بهه آنها گرافت گفته می شود و هریک شامل یک تا سه تار مو همراه با پیاز موها، مقداری بافت پیوندی ، غدد سباسه، عضله ارکتور پیلای، شبکه عروقی- عصبی هستند تقسیم می گردند و در محل کم پشتی یا طاسی کاشته می شود. به دلیل اینکه در این روش پوست مکررا توسط تیغ بریده می شود و امکان آسیب به هر یک از اجزا گرافت ها که وجود همگی آن ها برای رشد مو الزامی است وجود دارد ، باید دقت داشت که کمترین آسیب ممکن به گرافت ها در حین برداشت نوار و قطعه قطعه کردن آن وارد شود تا گرافت های موی برداشت شده پس از کاشت مو با درصد بالایی رشد نمایند، برای جلوگیری از آسیب های حین قطعه قطعه کردن گرافت ها به جایی بزرگنماهای معمول باید از میکروسکوپ استفاده شود چراکه چشم غیرمسلح در تشخیص اجزای گرافت ها ناتوان است .
پس از بیحسی کامل منطقه گیرنده مو، با استفاده ازتیغ های نازک و کوچک شکاف های متعدد درمناطق طاس ایجاد می گردد. پس از آن هر گرافت در یک شکاف قرارر داده می شود. معمولا محل كاشته شدن گرافت ها دردناك نيست. ممكن است مختصري التهاب و قرمزی در محل كاشت وجود داشته باشد كه به مرور برطرف مي شود.
کاشت مو به روش اف یو تی ( FUT) برای داشتن خط موی طبیعی بهتر است و از دیگر مزایای این روش کاهش طول مدت عمل و افزایش سرعت عمل در آن است. درر حال حاضر FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا ۹۷۷ درصد استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

مرکز کاشت مو و کاشت ابرو ایران هیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *